Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zakopane za górami... piasku i żwiru

25 czerwca 2018 | Życie Regionów | Janina Blikowska
≥Na wszystkich drogach do Zakopanego trwają remonty i budowy
źródło: GDDKiA
≥Na wszystkich drogach do Zakopanego trwają remonty i budowy

Wakacje | Główne drogi dojazdowe w remoncie, budowa nowej zakopianki w toku. W wakacje turyści muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami.

 

Mimo to władze miasta i lokalna organizacja turystyczna liczą, że chętnych do wypoczynku w Zakopanem i okolicach i tak nie zabraknie. – Uważamy, że remonty dróg dojazdowych nie będą miały większego wpływu na ruch turystyczny. Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania naszym miastem i trend ten powinien się utrzymać – uważa Anna Karpiel-Semberecka, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Promocji w zakopiańskim ratuszu.

Zdaniem Karpiel-Sembereckiej potwierdzają to badania Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także dane publikowane przez największe portale noclegowe, z których wynika, że w 2017 r. Zakopane było najchętniej wybieraną miejscowością wypoczynkową w Polsce.

Dojazd trudny, ale...

W najlepsze trwa duża przebudowa zakopianki (droga krajowa nr 7 i 47), czyli głównej szosy prowadzącej z Krakowa w góry. Zakończenie prac na odcinku Lubień–Naprawa ma nastąpić w połowie 2019 r. – Od września do grudnia 2017 r. wystąpiły wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne, które miały wpływ na opóźnienie prac. Przyczyniły się one do zmiany warunków gruntowo-wodnych, co doprowadziło do uaktywnienia się zjawisk osuwiskowych – tłumaczy Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA. Dodaje, że istnieje konieczność...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Zamów abonament