Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W kuchni to my się czołgamy

25 czerwca 2018 | Życie Regionów | Piotr Gajdziński

Barcelona ma swój Mercat de la Boqueria, Amsterdam ma De Hallen, Lizbona – Mercado da Ribeira, a Berlin – MarktHalle IX. To ikony, ale targi lokalnej żywności można znaleźć w większości miast zachodniej Europy. W Polsce nadal takich miejsc właściwie nie ma, a jeśli nawet są, to tylko w szczątkowej formie. Na razie jesteśmy w początkowej fazie – powodzeniem cieszą się różne festiwale dobrego smaku, ale to raj dla łasuchów incydentalny, odbywający się raz do roku. A istotą targu jest codzienność i możliwość zrobienia codziennych zakupów. Szkoda, bo dobry targ żywności to znakomity sposób na przyciągnięcie turystów. Europejczycy – mimo wszystkich psów wieszanych na Starym Kontynencie, ze szczególnym uwzględnieniem Unii Europejskiej – są bogaci i hedonistyczni. Poszukują więc coraz to nowych pieszczących ich podniebienia doznań. Można na tym dobrze zarobić.

Trzeba jednak spełnić pewne warunki. Jeden jest prosty, bo zależy tylko od pomysłu. Trzeba dać kupcom i producentom żywności odpowiednią infrastrukturę....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Zamów abonament