Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potencjał innowacyjny Polski jest coraz wyższy

25 czerwca 2018 | Dodatki Jednodniowe
źródło: materiały prasowe

nowe technologie | Na niektórych rynkach jesteśmy tylko odtwórcami czy wręcz „produkujemy" innowacje dla innych. Ale coraz śmielej zdobywamy nowe obszary.

Nawet podróż o długości tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku – mawiał Konfucjusz. To powiedzenie świetnie wpisuje się w proces budowania innowacyjności państwa. Nawet gdy cel wydaje się odległy, trzeba zacząć od małych, za to konkretnych kroków.

– Sukcesy studentów na konkursach międzynarodowych poświęconych programowaniu czy inżynierii, rosnący rynek startupowy, zapotrzebowanie na prace badawczo-rozwojowe w firmach, które obserwujemy z perspektywy Exatel – wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że rośnie potencjał innowacyjny naszego kraju – mówi dr inż. Teodor Buchner, adiunkt na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, który w Exatel rozwija projekty badawczo-rozwojowe.

Perełki znad Wisły

Czy polska innowacyjność jest domeną dużych, międzynarodowych koncernów?

– Unikałbym generalizowania polskiego rynku innowacji. Na niektórych rynkach jesteśmy tylko odtwórczy czy wręcz „produkujemy" innowacje dla innych. Ale coraz śmielej zdobywamy nowe obszary – podkreśla Teodor Buchner.

Na świecie głośno jest o takich projektach, jak produkcja beaconów (Estimote, Kontakt.io, Nexbio) czy rozwiązań e-marketingowych (SalesManago), nie mówiąc o innych sukcesach polskiej informatyki, biotechnologii czy inżynierii materiałowej.

Naturalne jest, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Zamów abonament