Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcemy być graczem środka

25 czerwca 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

MACIEJ BARTŁOMIEJ KAMIŃSKI Tworzymy użyteczne funkcje i praktyczne rozwiązania, na które stać każdego przeciętnego Polaka i Europejczyka – mówi wiceprezes Amica Handel i Marketing.

Rz: Wasza strategia sprzed lat zakłada, że w 2023 r. Amica będzie miała 1,2 mld zł przychodów. Uda się?

Taki jest nasz cel, staramy się go osiągnąć. Strategia HIT 2023 wskazała kierunek, jak mamy się rozwijać. Określiła, że motorem rozwoju będzie sprzęt grzejny, czyli piekarniki i płyty do zabudowy, jak również kuchnie wolno stojące. Stawiamy na dalszy rozwój sieci dystrybucji w Europie, w szczególności na rynkach zachodnich, gdzie mamy potencjał wzrostu i duże szanse na sukces. W Europie Wschodniej jesteśmy obecni od lat. Zachód to rynki, na których sprzedają się głównie urządzenia do zabudowy, na które stawiamy w naszej strategii.

Ale w tej samej strategii można przeczytać, że Amica ma oferować pełną gamę produktów AGD.

W Europie działamy pod różnymi markami, nie tylko jako Amica. W Rosji oraz na Wschodzie i południowym Wschodzie – pod marką Hansa, na rynku skandynawskim – Gram. W Polsce i części Europy Centralnej oraz Niemiec – pod marką Amica. Niedawno przejęliśmy firmę CDA, która pod taką marką operuje na rynku brytyjskim. W związku ze skalą naszej działalności rynki i klienci oczekują od nas, abyśmy oferowali i rozwijali nie tylko sprzęt grzejny, ale też inne urządzenia AGD, takie jak lodówki, pralki, suszarki czy zmywarki, a także małe AGD. W związku z tym rozwijamy i rozszerzamy ofertę w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Zamów abonament