Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ziomale Mony Lisy

25 czerwca 2018 | Kultura | Jacek Cieślak
Jay-Z i Beyoncé przyjeżdżają do Warszawy z Berlina podczas trasy koncertowej „On the Run Tour II”. Rozpoczęli ją 6 czerwca  w Cardiff. Tournée potrwa do początku października tego roku i obejmuje 51 miast w Europie oraz 21 w Stanach Zjednoczonych.
źródło: materiały prasowe
Jay-Z i Beyoncé przyjeżdżają do Warszawy z Berlina podczas trasy koncertowej „On the Run Tour II”. Rozpoczęli ją 6 czerwca w Cardiff. Tournée potrwa do początku października tego roku i obejmuje 51 miast w Europie oraz 21 w Stanach Zjednoczonych.

Beyoncé i Jay-Z – nowa para królewska muzyki pop – wystąpią na PGE Narodowym 30 czerwca. Ta trasa ma im przynieść 200 milionów dolarów.

Miesiąc temu świat ekscytował się ślubem książęcej pary w Londynie. Odpowiedź, która nadeszła z Paryża, jest piorunująca. W Luwrze, królewskim pałacu i muzeum, koronowała się na światowych liderów pop para Beyoncé i Jay-Z, małżeństwo Carterowie. Zapisem ceremonii jest spektakularny wideoklip.

Rap i antyk

Trzeba mieć nie lada tupet, żeby sportretować się na tle najsłynniejszego na świecie dzieła sztuki – Mony Lisy. Śpiewał o niej Nat King Cole, parodiował ją Salvador Dali. Tymczasem duet pozuje do majestatycznego ujęcia w ekskluzywnie pustej przestrzeni, gdzie zawsze kłębi się tłum turystów z całego świata. Kto bogatemu zabroni?

Bohaterka najdroższego na świecie obrazu pędzla Leonarda da Vinci pięć wieków pracowała na swoją wartość 800 mln dolarów. Tymczasem Jay-Z zarobił o 10 mln dolarów więcej w dwie dekady. Jeśli dodać do tego 400 mln dolarów Beyoncé, Carterowie między słowami mówią nam, że ich dorobek artystyczny czyni z Mona Lisy biedniejszą „ziomalkę".

Imperialne ambicje duetu ilustruje w wideoklipie również obraz Jacques'a-Louisa Davida, przedstawiający koronację cesarzowej Józefiny i cesarza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Zamów abonament