Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Środowiskowe obawy

25 czerwca 2018 | Nieruchomości | Olgierd Roman Dziekoński

Oprócz aktywności władz ważna jest zróżnicowana paleta aktywności społeczeństwa. Musi mieć ono jednak możliwość przyjaznego odzwierciedlenia w polityce władzy lokalnej. Warto o tym pomyśleć przy najbliższych wyborach.

Czy się martwimy? W zeszłym roku byliśmy bardzo z siebie zadowoleni. Według badań CBOS o dwa punkty procentowe bardziej niż w poprzednim. Czy mieliśmy wrażenie, że coś w najbliższym otoczeniu się nam układało? Często – dla 51 proc. z nas, dla 36 proc. rzadziej, a prawie wcale dla 7 proc., za to bardzo często – dla 6 proc. Byliśmy też mniej rozczarowani, bo wściekłość i ochota na rozwalenie wszystkiego często dotykała tylko 11 proc. z nas, a prawie wcale 47 proc., zaś 37 proc. rzadko, a tylko 5 proc. bardzo często.

Czyli w 2017 r. mieliśmy poczucie, że jest lepiej. Ale jest obszar spraw, co do których żywimy obawy i niepokój. To środowisko naturalne. Obawa o stan środowiska tam, gdzie mieszkamy, jest ważna dla 21 proc. z nas, w niewielkim stopniu dla 54...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Zamów abonament