Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pierwszy krok do łatwej sukcesji rodzinnej

25 czerwca 2018 | Prawo

Należy pozytywnie ocenić działania rządu zmierzające do uregulowania sukcesji osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą – stwierdza najnowszy raport Instytutu Jagiellońskiego.

Podobnie raport, autorstwa Krystiana Kowalewskiego, dobrze ocenia umożliwienie ustanawiania prokurentów, a więc szczególnie umocowanego pełnomocnika, przez przedsiębiorców jednoosobowych, co więcej – ustanowienia go także na wypadek śmierci. Tacy prokurenci kierowaliby firmą do czasy przekazania jej spadkobiercom.

Raport formułuje jednak postulat, by procedurę łagodnej sukcesji na wypadek śmierci ustanowić nie tylko dla małych i średnich firm, ale także dla rodzinnych spółek prawa handlowego, których ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, uchwalona już przez Sejm i procedowana teraz w Senacie, nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Zamów abonament