Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

ZUS będzie miał nowy wielki system IT

25 czerwca 2018 | Ekonomia
Rynek zamówień publicznych budzi się z letargu
źródło: Rzeczpospolita
Rynek zamówień publicznych budzi się z letargu

technologie | Już w trzecim kwartale rozpocznie się walka o budowę KSI 2.0. Stawka jest wysoka – nowy system może kosztować nawet miliard złotych. Kolejne wielkie przetargi na polskim rynku są już w drodze. KATARZYNA KUCHARCZYK

Po dwóch latach zastoju w zamówieniach publicznych wreszcie widać ożywienie. Od początku roku opublikowano ponad 120 tys. ogłoszeń, czyli o jedną piątą więcej niż rok wcześniej.

Duże emocje będą budziły przetargi na rynku IT wartym 30 – 40 mld zł. Niedawno zakończyła się batalia o kontrakt na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS, a już szykuje się kolejna związana z tą instytucją. Jej zarząd sygnalizował, że rozważane jest stworzenie nowego systemu, tzw. KSI 2.0. – Realizacja inwestycji jest przesądzona – poinformował nas Krzysztof Dyki z zarządu ZUS.

Inwestycja pod lupą

Pierwszym etapem budowy nowego systemu będzie migracja obecnej architektury komputera centralnego do tzw. technologii x86.

– Decyzję tę poprzedziła teoretyczna i praktyczna weryfikacja możliwości realizacji tego procesu i ocena ekonomiczna – informuje Dyki. Prace...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Zamów abonament