Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Darmowy zwrot napędza branżę logistyczną

25 czerwca 2018 | Ekonomia
Dynamicznie rosnący e-handel to motor rozwoju firm kurierskich
źródło: Rzeczpospolita
Dynamicznie rosnący e-handel to motor rozwoju firm kurierskich

usługi | DPD uruchamia w swoich punktach odbioru paczek sieć przymierzalni. To odpowiedź na nowy trend w e-handlu. Zainteresowanie innowacyjną ofertą kurierskiej firmy rośnie w obłędnym tempie. MICHAŁ DUSZCZYK

W punktach nadawania i odbioru przesyłek DPD Pickup francuska firma kurierska będzie otwierać przymierzalnie – dowiedziała się „Rzeczpospolita". Dzięki temu osoby kupujące online np. buty czy sukienki będą mogły od razu zwrócić towar, który im nie pasuje.

W ramach pilotażu działają już cztery takie punkty: w Gdańsku, Katowicach, Warszawie i we Wrocławiu. Wyniki są zaskakujące. – Z każdym kolejnym miesiącem liczba zwrotów przymierzonych zamówień rośnie średnio o około 50 proc. – mówi Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska.

Jak ustaliliśmy, spółka planuje szybko wprowadzić nową usługę w kolejnych swoich punktach. – Chcemy, aby przymierzalnie stały się standardem w naszej sieci – przyznaje prezes DPD Polska.

Niedrogi eksperyment

Potężne wzrosty popularności przymierzalni to efekt niedawnego startu tej usługi. – Oczywiście zaczynaliśmy od pojedynczych przypadków, ale coraz więcej konsumentów spędzających dzień pracy np. w dzielnicy biznesowej na warszawskim Mokotowie odbiera zamówienie w naszym punkcie Pickup, mierzy ubranie na miejscu i dokonuje szybkiego zwrotu, jeśli ma takie życzenie – wyjaśnia Rafał Nawłoka.

Eksperci przekonują, że o tym, czy taka usługa się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11085

Wydanie: 11085

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Studiuj u najlepszych

Zamów abonament