Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wspólnota postawi szlaban wbrew protestom dewelopera

21 grudnia 2018 | Biznes i finanse | Dorota Gajos-Kaniewska

HANDEL | Postawienie szlabanu przy wjeździe na teren wspólnoty nie obniża standardu dostępności klientów do sklepu lub innych lokali użytkowych mieszczących się w budynku wspólnoty.

Tak uznał Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Na jednym z nowo wybudowanych osiedli w tym mieście rozgorzał spór między właścicielami lokali mieszkalnych a spółką deweloperską, która im te mieszkania sprzedała. Poszło o uchwały dotyczące usunięcia części istniejącego chodnika oraz zakup i zamontowanie dwóch szlabanów. Zdaniem dewelopera takie decyzje stoją w sprzeczności z zasadami prawidłowego zarządzania nieruchomością wspólną i naruszają interesy niektórych współwłaścicieli.

Konsumowali na miejscu i uciążliwie

Spółka L. wybudowała dwa budynki, w których mieszczą się lokale mieszkalne oraz użytkowe, sukcesywnie sprzedawane na rzecz jej członków. Spółka jest nadal właścicielem lokalu użytkowego na parterze budynku. Szuka na niego nabywcy. W lokalu obok inny przedsiębiorca prowadzi sklep. Cała posesja z dwoma blokami jest ogrodzona, a na sąsiedniej działce deweloper buduje jeszcze osiedle domów szeregowych.

Przy sprzedaży lokali nabywcom deweloper zapewniał, że osiedle będzie kameralne, urządził też miejsce na jeden szlaban wraz ze skrzynką rozdzielczą, ale ostatecznie go nie postawił.

Mieszkańcy osiedla zaczęli narzekać na uciążliwości związane z hałaśliwym zachowaniem klientów sklepu, którzy pod ich oknami siadali na parapecie, spożywali alkohol, palili papierosy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11237

Wydanie: 11237

Spis treści

Reklama

Zamów abonament