Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiasko projektu Ziobry

21 grudnia 2018 | Kraj | Izabela Kacprzak
Kierowane przez Zbigniewa Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości nie odpowiada,  czy fundacja  z umowy wywiąże się  do końca roku
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Kierowane przez Zbigniewa Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości nie odpowiada, czy fundacja z umowy wywiąże się do końca roku

Szlachetny projekt ministra sprawiedliwości przerósł wykonawcę 
– kamizelki odblaskowe nie trafią w tym roku do wszystkich uczniów.

Trzy miliony kamizelek uczniom podstawówek miała do końca roku rozdać fundacja wybrana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. – Nic nie dostaliśmy – twierdzą dyrektorzy szkół, z którymi rozmawialiśmy. Okazuje się, że żadna firma nie była w stanie wykonać tego zlecenia w tak krótkim czasie.

Kamizelki odblaskowe oraz broszury o tym, jak bezpiecznie zachować się na drodze, dla każdego ucznia szkoły podstawowej w Polsce to pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości. Dlaczego resort chce zasponsorować dzieciom odblaski? Bo niedostateczna widoczność́ pieszego jest jedną̨ z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Środki na ten cel pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – tzw. Funduszu Sprawiedliwości, jaki działa przy resorcie. Wpływają tam pieniądze m.in. z nawiązek od skazanych i pracy więźniów.

Jeden oferent...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11237

Wydanie: 11237

Spis treści

Reklama

Zamów abonament