Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Reputacja to mój kapitał, nie dam jej podważać

21 grudnia 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Dzięki relacjom opartym 
na zaufaniu założyciel Griffin Real Estate Przemysław Krych sprowadził na polski rynek nieruchomości ogromny zagraniczny kapitał. adam roguski

 

Czy pan albo Griffin macie cokolwiek wspólnego z biurowcem przy ul. Pięknej w Warszawie, wynajętym przez Komisję Nadzoru Finansowego w rzekomo kontrowersyjnych okolicznościach?

PRZEMYSŁAW KRYCH: Griffin jest doradcą właściciela budynku w jego inwestycjach w Polsce. To jeden z największych światowych inwestorów instytucjonalnych. Nie jestem upoważniony ujawniać jego nazwę. Ani Griffin, ani ja nie byliśmy stroną umowy najmu tego budynku. KNF o nowej siedzibie zdecydował, wedle mojej wiedzy, w drodze otwartego przetargu. Przy okazji tej historii i absurdalnych zarzutów uświadomiłem sobie, że osobiście nigdy nie podpisałem żadnej umowy najmu. Nie na tym polega moja praca.

Według doniesień medialnych na umowę najmu nie zgodził się departament prawny KNF – uznając jej wartość za zbyt wysoką wobec wcześniejszych warunków i zwracając uwagę, że spółka matka właściciela budynku jest powiązana z kapitałem rosyjskim. Podobne zastrzeżenia miała mieć Prokuratoria Generalna.

Nie mam żadnej wiedzy na temat tych opinii, a tym bardziej źródeł, na podstawie których można byłoby wysnuć takie wnioski, natomiast wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego raportu firm...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11237

Wydanie: 11237

Spis treści

Reklama

Zamów abonament