Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polityczne blokowanie bonifikat

21 grudnia 2018 | Prawo

Parlamentarzyści chcą zablokować samorządom podwyżki opłat rocznych oraz obniżanie bonifikat. Tyle że jest już na to o wiele za późno. Renata Krupa-Dąbrowska

 

Senat chce zablokować samorządom wprowadzanie zmian bonifikat w opłacie przekształceniowej po Nowym Roku. Tę będą płacić właściciele lokali za przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu pod blokami oraz domami jednorodzinnymi.

Przy okazji chce wprowadzić ograniczenia w aktualizacji rocznych opłat z tytułu użytkowania wieczystego. Eksperci są zgodni: zmiany mają charakter czysto polityczny i bardziej zaszkodzą, niż pomogą. Projekt ma bowiem znikome szanse na wejście w życie przed 1 stycznia.

Bez podwyżek opłat

Senat proponuje zmiany do dwóch ustaw: o gospodarce nieruchomościami (ugn) oraz o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (ustawa przekształceniowa).

W ugn proponuje się zmiany dotyczące aktualizacji rocznych opłat za użytkowanie wieczyste. Senatorowie chcą, by po aktualizacji opłata nie mogła przewyższać sumy zwiększeń lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11237

Wydanie: 11237

Spis treści

Reklama

Zamów abonament