Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PAŻP: chcemy inwestować

21 grudnia 2018 | Ekonomia

Ustalenia unijnego Komitetu ds. Jednolitej Przestrzeni Powietrznej zagrażają rozwojowi Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Chodzi 
o odgórne narzucanie redukcji kosztów, podczas gdy PAŻP musi inwestować. danuta walewska

 

– Dokument przyjęty w obecnym kształcie, z obowiązkiem 4,1 proc. redukcji kosztów, oznacza dla PAŻP znacznie wolniejszy, a w skrajnym przypadku nawet wstrzymany wzrost przychodów przy nieustannie rosnącym ruchu lotniczym – nie ukrywa obaw p.o. prezesa PAŻP Janusz Janiszewski. – Będziemy musieli zrezygnować z niektórych kluczowych inwestycji planowanych w najbliższych latach, zmienić skuteczny i sprawdzony model funkcjonowania, wprowadzenie kolejnych oszczędności oraz szukanie działań zapewniających nam płynność finansową – dodaje.

Czym to grozi? Marginalizacją polskiej agencji na rynku europejskim, a w skrajnej perspektywie nawet przejęciem części obowiązków i zadań PAŻP przez agencje zagraniczne. W konsekwencji zwiększeniem opóźnień w ruchu lotniczym.

– Nie jest tak, że wszystko jest stracone. Tyle że w tej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11237

Wydanie: 11237

Spis treści

Reklama

Zamów abonament