Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szeroki wachlarz wsparcia

21 grudnia 2018 |

fundusze | Dużym wsparciem, zarówno finansowym, jak i niefinansowym, dla niektórych organizacji społecznych mogą być fundusze venture philanthropy. Dzięki nim zbudują one swoją pozycję, zwiększą dobroczynny wpływ i zasięg działania. W Polsce są partnerzy, do których organizacje pozarządowe mogą się zwrócić po tego typu pomoc.

Venture philanthropy (VP) to idea, która łączy tradycyjne zaangażowanie filantropijne (prywatne inicjatywy na rzecz dobra wspólnego) oraz podejście inwestycyjne. – Kiedy ponad dwie dekady wcześniej venture philanthropy jako koncepcja generowania większego wpływu społecznego przez organizacje non profit zaczęła zyskiwać zainteresowanie, liderzy tego ruchu pokładali w niej nadzieje. Wierzyli, że poprzez zastosowanie koncepcji biznesowych organizacje społeczne mogłyby osiągać lepsze rezultaty, zwiększyć wpływ społeczny, ponieważ bolączką sektora społecznego, chociaż jest on źródłem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11237

Wydanie: 11237

Spis treści

Reklama

Zamów abonament