Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomoc mają w swoim statucie

21 grudnia 2018 |

Finansowa pomoc dzieciom, chorym, niepełnosprawnym, rodzinom, ale też ofiarom katastrof czy klęsk żywiołowych, a także instytucjom na realizację ich projektów – takie m.in. cele stawiają sobie fundacje korporacyjne. Na ten cel idą miliony złotych, a pomoc trafia do tysięcy osób.

Zakładają je zarówno wielkie spółki Skarbu Państwa, jak i mniejsze firmy czy podmioty prywatne. Łączy ich to, że chcą pomagać potrzebującym. Czasem oprócz wsparcia finansowego realizują projekty edukacyjne czy promocyjne.

Jak się spojrzy na listę największych polskich firm, takich jak PKN Orlen, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, PZU, Grupa Lotos, PGE, KGHM, Grupa Tauron, PKO BP i wiele innych, to niemal każda z nich już od wielu lat prowadzi fundację korporacyjną.

Fundacja KGHM Polska Miedź powstała 23 marca 2003 roku, aby kontynuować wieloletnią działalność prospołeczną fundatora – KGHM Polska Miedź. – Po trzech latach aktywności fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, natomiast w 2008 roku rozszerzyła działalność o darowizny dla osób fizycznych, wcześniej wspieranych przez Komisję Charytatywną Spółki KGHM – poinformował nas departament komunikacji KGHM Polska Miedź.

Fundacja koncernu wspiera inicjatywy w czterech obszarach – kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji oraz zdrowia i bezpieczeństwa, a jej celem jest troska o lokalną tożsamość, tradycje i wsparcie finansowe tych obszarów, które są dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11237

Wydanie: 11237

Spis treści

Reklama

Zamów abonament