Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozwiązaliśmy dylemat kury i jajka

09 lipca 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Paweł Rożyński
źródło: materiały prasowe

Promieniowanie jest najbardziej kontrowersyjną kwestią w Szwajcarii, choć normy są tu restrykcyjne jak nigdzie indziej. Wiele osób jest zaniepokojonych szerzonymi fałszywymi informacjami – mówi Patrick Weibel, szef 5G w Swisscomie.

 

Dlaczego wprowadzenie technologii 5G było tak ważne dla Szwajcarii?

Patrick Weibel, dyrektor programu 5G w Swisscom: Głównym wyzwaniem jest dla nas zwiększenie przepustowości sieci. Dzisiaj każdego dnia przesyłamy tyle danych, ile przed pięciu laty przechodziło przez naszą sieć w ciągu dziesięciu tygodni. Oznacza to 14-krotny wzrost w czasie pięciu lat. Wyobraźmy sobie, że przez tunel przejeżdża 14 razy więcej samochodów, a są one przy tym szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wymaga to od nas zwiększania przepustowości sieci, a musimy spełniać surowe ograniczenia prawne obowiązujące w Szwajcarii, w tym dopuszczalne wartości promieniowania, które są 10 razy bardziej restrykcyjne niż w innych krajach europejskich.

Duże znaczenie ma też wykorzystanie sieci w celach przemysłowych. Od roku 2016 w ramach naszego programu „5G dla Szwajcarii" testujemy sposoby wykorzystania sieci o krytycznym znaczeniu dla naszej firmy. 5G to platforma przyszłości i prawdziwy przełom technologiczny. Ale do zbudowania tego rodzaju sieci potrzebne jest połączenie całkowicie nowych komponentów, takich jak internet rzeczy, chmury danych, a także analiza i bezpieczeństwo danych.

Nie za wcześnie weszliście w nową technologię?

Obecnie w sprzedaży dostępne są trzy smartfony 5G, które są kierowane głównie do entuzjastów nowinek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11401

Wydanie: 11401

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament