Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pancerny pegaz nie dla Kutna

09 lipca 2019 | Ekonomia | Zbigniew Lentowicz
Opancerzony Tur V zaprojektowano w prywatnej  firmie AMZ Kutno specjalnie dla  polskich zwiadowców – zapewnia zarząd fabryki
źródło: Materiały prasowe
Opancerzony Tur V zaprojektowano w prywatnej firmie AMZ Kutno specjalnie dla polskich zwiadowców – zapewnia zarząd fabryki
Hawkei oferowany przez Thales Australia nazwę dostał od jadowitego węża. Koncern obiecuje Polsce przemysłową współpracę
źródło: materiały prasowe
Hawkei oferowany przez Thales Australia nazwę dostał od jadowitego węża. Koncern obiecuje Polsce przemysłową współpracę

Polskie firmy będą miały małe szanse w starciu o kontrakty na pojazdy dla wojskowych zwiadowców. – Wykołowano nas i znów zarobi zagranica – narzekają w zbrojeniówce.

 

Do końca sierpnia MON oczekuje na oferty firm zdecydowanych walczyć o zamówienia na wielozadaniowe samochody dla wojsk specjalnych. Armia docelowo chce nawet kilkaset opancerzonych aut za setki milionów złotych – ustaliła „Rzeczpospolita". To już kolejne podejście do pozyskania zwiadowczych, lekkich wozów bojowych w ramach wojskowego programu o kryptonimie „Pegaz".

Już na starcie wzburzenie krajowych producentów spowodował zapisany w wymaganiach MON oblig przedstawienia w konkursie na pojazdy Pegaz referencji, potwierdzających, że oferowane wozy, z precyzyjnie określonym wyposażeniem bojowym, były dostarczane i służą w innych armiach. – Ten wymóg praktycznie eliminuje z gry wszystkich rodzimych producentów, także nasze prywatne AMZ Kutno, które pod pegaza w ostatnich latach specjalnie konstruowało swój pojazd Tur V – nie kryje irytacji prezes AMZ Jarosław Stachowski.

Stachowski to niejedyny przedsiębiorca, który zwraca uwagę, że wielkie pieniądze z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11401

Wydanie: 11401

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament