Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nagły krach na rynku ciężarówek

09 lipca 2019 | Ekonomia | Robert Przybylski
źródło: Rzeczpospolita

Gwałtownie zmalała sprzedaż samochodów ciężarowych, choć popyt na przewozy rośnie. To efekt wprowadzenia nowych, cyfrowych tachografów.

 

W drugiej połowie czerwca raptownie zmalały rejestracje nowych samochodów ciężarowych. Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że od 1 do 15 czerwca zarejestrowano 2443 nowe pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton, a po 15 czerwca jedynie 524.

Powodem jest wejście w życie od tego dnia obowiązku wyposażenia ciężarówek w tachografy cyfrowe drugiej generacji, które poza modułem GPS oraz możliwością komunikacji z infrastrukturą pozwalają inspektorom transportu drogowego zdalnie kontrolować, czy nikt nie manipulował urządzeniem. – Problemy branży zbiegły się z wprowadzeniem nowych przepisów, czego skutkiem jest malejąca sprzedaż samochodów ciężarowych. Miejmy nadzieję, że to nie będzie stały trend – ocenia prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś.

A logistycy szykują się na rekord

Niektórzy importerzy pojazdów są zaszokowani wielkością spadku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11401

Wydanie: 11401

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament