Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przywództwo w czasach kryzysu

31 marca 2020 | Rzecz o prawie | Grzegorz Prigan

Niech ci, którzy twierdzą, że coś jest niemożliwe, 
nie przeszkadzają tym, którzy chcą działać.

Kilka lat temu pewien adwokat dojrzałego pokolenia na łamach „Rzeczpospolitej" poradził młodym adeptom zawodu, którzy borykali się z problemami finansowymi, żeby jedli owsiankę, bo „bajdurzenie o socjalu to populizm".

Rynek usług prawnych w ciągu kilku dni załamał się przede wszystkim dla prawników procesowych, a niektórzy ich koledzy nadal prezentują pomysły, żeby sądy zamknąć na dłużej. Oczywiście, adwokat niemający na ratę kredytu za lokal czy leasingową za samochód nie może liczyć na współczucie nawet władz centralnych adwokatury. Niewykluczone jednak, że współczucie znajdzie się dla zwalnianej w ramach cięcia kosztów obsługi sekretariatu czy doświadczających redukcji zatrudnienia aplikantów. Już teraz niektóre kancelarie wstrzymują wypłatę części wynagrodzenia dla pracujących dla nich prawników i zapowiadają kolejne obniżki w przyszłości, nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament