Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzy scenariusze recesji

31 marca 2020 | Ekonomia i rynek | Anna Słojewska

Recesja w tym roku, wzrost w 2021 roku – to prawdopodobny scenariusz dla gospodarki.Pytanie o przebieg zmian: czy czeka nas krzywa w kształcie litery V czy U?

 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł w ubiegłym tygodniu, że na pewno w tym roku świat popadnie w recesję, przynajmniej tak głęboką, jaką spowodował kryzys finansowy w 2009 roku. Potem powinno nastąpić odbicie. Ale kluczowe jest pytanie, jak głęboka będzie recesja i jak szybkie odbicie za rok. To wszystko zależy przede wszystkim od tego, ile potrwa zamrożenie gospodarki, jego skali oraz wartości pakietów pomocowych. Ponieważ to wszystko jest ciągle niewiadomą, ekonomiści na razie opracowują możliwe scenariusze.

W poniedziałek Niemiecka Rada Ekspertów Gospodarczych opublikowała bardzo ważną prognozę dla największej gospodarki UE – Niemiec. Eksperci przedstawiają trzy scenariusze, w zależności od rozwoju sytuacji. Pierwszy to scenariusz bazowy, zakładający, że gospodarka ruszy przed wakacjami, jak jest to obecnie planowane. W tej wersji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament