Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samolotem LOT nie da się wrócić

31 marca 2020 | Wydarzenie | Izabela Kacprzak, Grażyna Zawadka

Rząd chce zamknąć akcję „LOTdoDomu" przed świętami. Zdaniem ekspertów, tysiące przyjezdnych, głównie z Anglii, podnosi ryzyko zakażeń.

W ciągu dwóch tygodni samolotami narodowego przewoźnika sprowadzono do kraju prawie 42 tysiące osób, w tym – jak ujawnił MSZ – prawie 700 obywateli innych państw UE. Według źródeł „Rz" program „LOTdoDomu" ma być realizowany tylko do 5 kwietnia. Ostatnie cztery loty zaplanowano m.in. z Londynu i Bergen. – Idea projektu została zrealizowana, a rząd nie chce angażować się w sprowadzanie kolejnych setek czy tysięcy potencjalnie zakażonych, m.in. z takich epicentrów koronawirusa, jak Wielka Brytania, gdzie żyje 900-tysięczna Polonia – twierdzi nasz informator.

Michał Czernicki, rzecznik PLL LOT, pytany o komentarz dotyczący bliskiego zakończenia akcji, odsyła do Kancelarii Premiera. Ta nie odpowiedziała jednak na nasze pytania.

Specjalne loty uruchomiono w połowie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament