Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezes spółdzielni mieszkaniowej straci mandat radnego przez konflikt interesów

31 marca 2020 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Naruszenie zakazu prowadzenia przez radnego działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminnego nie jest uwarunkowane rodzajem czy przedmiotem działalności.

Wojewoda zarządzeniem zastępczym z 4 września 2019 r. stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Andrzeja B. (imię fikcyjne). Powodem był fakt, iż radny pełni funkcję prezesa zarządu spółdzielni budownictwa mieszkaniowego, która w listopadzie 2005 roku zawarła umowę dotyczącą wykonywania na rzecz gminy określonych czynności zarządu lokalami. Umowa ta obejmowała m.in. obsługę lokatorów w zakresie naliczania, przyjmowania i rozliczania czynszu najmu i innych opłat w zastępstwie gminy, prowadzenie dokumentacji czynszowej czy zawieranie umów podnajmu lokali. Gmina wypłaca z tego tytułu ryczałtowe miesięczne wynagrodzenie.

Jak zaznaczono, umowa ta dotychczas nie wygasła ani nie została rozwiązana, co oznacza, że jej postanowienia obowiązywały również w dniu wyboru Andrzeja B. na radnego obecnej kadencji oraz po upływie trzech miesięcy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament