Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe rozdanie wyborcze w Platformie i powrót Tuska?

31 marca 2020 | Wydarzenie | Jacek Nizinkiewicz

W PO coraz powszechniejsze jest niezadowolenie z kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jeśli wybory zostaną przełożone, to dojdzie do próby zmiany kandydata na prezydenta.

– Kampania naszej kandydatki nie porywała przed epidemią, a teraz jest źle. Jeśli wybory zostaną przełożone, to Platforma będzie potrzebować nowego kandydata na prezydenta, bo z Małgosią daleko nie zajedziemy – mówi jeden z prominentnych posłów PO, który prosi, żeby nie podawać jego nazwiska, bo „nastroje w partii są już wystarczająco fatalne". Tajemnicą poliszynela jest, że w PO sytuacja wyborcza od dawna nie wygląda dobrze.

– Od początku kampania idzie jak krew z nosa. Małgosi nie udało się nawet osiągnąć bazowego poparcia z ostatnich wyborów dla Koalicji Obywatelskiej. Nie ma chemii między kandydatką a władzami partii. Nie ma wykrystalizowanego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament