Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przetargi złagodzą kryzys, o ile nie padną jego ofiarą

31 marca 2020 | Ekonomia i rynek | Anita Blaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Wart setki miliardów złotych rocznie rynek zamówień publicznych mógłby teraz zyskać na znaczeniu jako koło zamachowe dla gospodarki, ale barierą jest pogarszająca się płynność finansowa firm.

 

We wtorek 31 marca upływa termin składania ofert w największym przetargu w branży gier liczbowych i loterii pieniężnych w Europie – na wybór dostawcy platformy loteryjnej i sprzętu dla Totalizatora Sportowego. W przetargu ogłoszonym w grudniu 2019 r. i wycenianym na ok. miliard złotych termin składania ofert był już kilkakrotnie przesuwany (pierwotnie miało to nastąpić 17 lutego).

Tym razem jednak, jak zapewnia biuro prasowe spółki, kolejnego przesunięcia terminu nie będzie. – Spokojnie czekamy na zakończenie pierwszego etapu postępowania, które nastąpi 31 marca – twierdzi Aida Bella, rzeczniczka prasowa TS. Jak dodaje, potencjalni oferenci są w stałym kontakcie ze spółką i zgłaszają np. prośby związane z uproszczeniem procedur formalnych. – Wsłuchujemy się w te prośby i mamy zamiar umożliwić oferentom bezpieczną metodę składania ofert drogą elektroniczną – dodaje Bella.

Firmie, która w poniedziałek ogłosiła, że będzie przekazywać 10...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament