Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ulgi pozwolą zapłacić niższy PIT

31 marca 2020 | Prawo co dnia | Monika Pogroszewska

Przedsiębiorcy i osoby fizyczne odliczą w zeznaniu rocznym wydatki na termomodernizację, darowizny i ulgi rodzinne.

 

W trudnych czasach podatnicy szukają możliwości obniżki swych zobowiązań wobec fiskusa. Ustawa o PIT przewiduje kilka preferencji, które pomogą zaoszczędzić na podatku. Ale trzeba spełnić ustawowe warunki i mieć dokumenty potwierdzające wysokość poniesionego wydatku.

– W tym roku wyjątkowo PIT za 2019 r. można składać do końca maja. Pamiętajmy, że rozliczenie roczne dotyczy zamkniętego już okresu. Odliczamy wydatki poniesione w 2019 r. Hitem może być nowa ulga termomodernizacyjna, z której podatnik skorzysta po raz pierwszy – mówi Agata Malicka, współwłaścicielka biura rachunkowego.

Chodzi o preferencję, która pozwala odjąć od dochodu nawet 53 tys. zł wydatków poniesionych na cele ekologiczne, m.in. docieplenie domu, wymianę pieca czy montaż instalacji fotowoltaicznej. Mogą z niej skorzystać osoby płacące podatek według skali (17 i 32 proc.), 19-proc. liniowy PIT lub ryczałt od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament