Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Motoryzację czekają wielkie zmiany

31 marca 2020 | Ekonomia i rynek | Martin Śliwa
źródło: materiały prasowe

Mocno wierzę w wodór. Ten pierwiastek zmieni świat – mówi Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland.

 

Jesteśmy na progu wielkich zmian w motoryzacji. Jak ocenia pan nowe technologie i pomysły rodzące się na świecie właściwie każdego dnia?

Dzisiaj w motoryzacji faktycznie mamy do czynienia z rewolucją. I nie mam na myśli, że coś się powoli zmienia, tylko faktycznie będziemy świadkami wielkiego skoku technologicznego. Przez ostatnie 100 lat motoryzacja rozwijała się bardzo ospale. Co kilka lat mieliśmy nową generację napędów, które były trochę ulepszoną wersją poprzednich, z dodatkiem kilku nowinek technologicznych. W motoryzacji nie mieliśmy takiego skoku technicznego, jak w wielu innych dziedzinach. Weźmy chociażby nośniki muzyki – były płyty winylowe, kasety magnetofonowe, płyty CD, później mieliśmy muzykę na USB, a teraz? Nie mamy jej fizycznie. Jest gdzieś w chmurze, ewentualnie w naszych telefonach. Zmieniły się zapis muzyki oraz urządzenia do jej odtwarzania, które w większości odeszły do lamusa. Mam całą szufladę kaset i nie mam na czym ich odtworzyć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament