Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawo do odliczenia VAT od wydatków na usługi reklamowe

31 marca 2020 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Odliczenie podatku może być częściowe, przy czym w takiej sytuacji obowiązkiem gminy jest alokacja podatku, czyli przypisanie konkretnych wydatków do określonego rodzaju sprzedaży – uznał organ skarbowy.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 18 lutego 2020 r. (sygn. 0111-KDIB3-2.4012.828.2019. 2.MGO) rozstrzygnął wątpliwości w zakresie prawa do odliczenia VAT od wydatków związanych z reklamą obiektów i imprez sportowych, wykorzystywanych w różnych dziedzinach działalności miasta.

Wniosek w omawianej sprawie złożył Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR, wnioskodawca), będący jednostką budżetową miasta, zarejestrowaną jako czynny podatnik VAT. Celem działalności wnioskodawcy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb społeczeństwa w zakresie sportu, tj. m.in. udostępnianie obiektów sportowych oraz organizacja imprez rekreacyjnych. W celu zwiększenia frekwencji podczas tych wydarzeń i na tych obiektach, wnioskodawca planuje rozpocząć działania popularyzujące je, poprzez zakup od wyspecjalizowanego podmiotu kompleksowych usług reklamowych.

Wydatki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament