Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek elektromobilności w Polsce powoli rośnie

31 marca 2020 | Ekonomia i rynek | Tomasz Furman
W lutym w Polsce było zarejestrowanych łącznie ponad 9,8 tys. aut osobowych z napędem ektrycznym
autor zdjęcia: Marta Bogacz
źródło: Fotorzepa
W lutym w Polsce było zarejestrowanych łącznie ponad 9,8 tys. aut osobowych z napędem ektrycznym

Liczba stacji ładowania pojazdów elektrycznych zwiększyła się do ok. 1,1 tys.,a liczba aut osobowych na prąd sięga 10 tys.

 

Rynek elektromobilności w Polsce ciągle jest we wstępnej, ale jednocześnie intensywnej fazie wzrostu. W 2019 r. liczba ogólnodostępnych stacji ładowania aut elektrycznych potroiła się. W lutym było ich już 1093 – wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).

W ramach tych stacji funkcjonuje ponad 2 tys. ogólnodostępnych punktów lądowania. 30 proc. z nich to szybkie punkty ładowania prądem stałym (DC), a pozostałe to wolne ładowarki prądu przemiennego (AC).

Gros stacji ładowania znajduje się w największych aglomeracjach. Liderem jest tu Warszawa z ponad 140 obiektami. Ponad 60 jest ich w Katowicach, a powyżej 40 – we Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie. Znacznie mniej jest w Poznaniu, Opolu, Szczecinie i Łodzi.

Rynek elektromobilności w naszym kraju dzieli dość duży dystans od innych państw, a nawet miast europejskich. Tylko w Londynie funkcjonuje ponad 1,5 tys. publicznie dostępnych punktów ładowania. W Niemczech...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament