Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„10-tka” odporniejsza na wirusy

31 marca 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Grzegorz Balawender
Windows 10  to obecnie najbezpieczniejszy system  od Microsoftu s
źródło: Shutterstock
Windows 10 to obecnie najbezpieczniejszy system od Microsoftu s

Wielkie spustoszenie może spowodować haker, który za cel weźmie firmę wciąż wykorzystującą komputery z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7. Dlatego lepiej skorzystać z nowego systemu Windows 10.

 

Po dziesięciu latach Microsoft zakończył wsparcie „siódemki". Od 15 stycznia 2020 r. użytkownicy systemu nie dostają już aktualizacji, w tym poprawek bezpieczeństwa. To dobra wiadomość dla cyberprzestępców, bo komputery ze starym systemem są bezbronne

w starciu z nowymi metodami ataku. W celu zminimalizowania ryzyka udanego ataku na firmę warto pomyśleć o zmianie systemu na Windows 10 Pro. Wszystkie dziury, które wykryją hakerzy, nie będą już łatane przez Microsoft. To znacznie ułatwi zadanie cyberprzestępcom, którzy w ubiegłym roku bardzo upodobali sobie Windows 7. Z analizy ekspertów Webroot wynika, że poczciwa „siódemka" jest atakowana przez hakerów dwa razy częściej niż najnowsza odsłona systemu operacyjnego.

Najbezpieczniejszy system

Windows 10 to obecnie najbezpieczniejszy system od Microsoftu. Jego wbudowany antywirus Windows Defender po latach ewolucji stał się jednym z najlepszych na świecie. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11622

Wydanie: 11622

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament