Lockdown przez Covid-19 ma wpływ na portfele mieszkańców
Zmieniając w pandemii uchwałę o płatnym parkowaniu, radni muszą wziąć pod uwagę jej skutki.
Parkowanie w dużych miastach to coraz większy problem. Właściciele aut skarżą się na brak miejsc do parkowania, a włodarze największych metropolii na to, że parkowanie jest za tanie. Po tym jak ustawodawca zdecydował się na podwyższenie maksymalnych stawek opat za parkowanie, miasta zaczęły zmieniać swoje uchwały i podnosić opłaty. Nie jest to jednak takie proste, szczególnie w szalejącej od ponad roku pandemii. Przekonała się o tym stolica, której uchwałę zmieniającą zasady płatnego parkowania wyrokiem z 28 kwietnia 2021 r. częściowo unieważnił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.
Niejasne zasady
Chodzi o uchwałę Rady m.st. Warszawy z 15 października 2020 r., którą radni zmienili m.in. zasady naliczania stawek opłat za parkowanie w strefie, wysokości opłat dodatkowych oraz określenia sposobu ich pobierania. Zmiany dotyczyły przede wszystkim podwyższenia stawek za parkowanie w stolicy oraz wydłużenia czasu płatnego parkowania. Uchwała...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta