Rewitalizacja Łodzi będzie łatwiejsza dzięki Zielonemu Ładowi
Łódź – trzecie pod względem wielkości miasto w Polsce, ma wieloletnie i bogate doświadczenia renowacyjne oraz rewitalizacyjne. MATERIAŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ URZĄD MIASTA ŁODZI
Do przekształcenia gospodarki opartej na przemyśle tekstylnym w gospodarkę bazującą na wiedzy i nowoczesnych usługach wykorzystano postindustrialne dziedzictwo.
Niewątpliwie tym, co wyróżnia Łódź na tle innych miast w Polsce i Europie, jest skala rewitalizacji. Jej obszar, położony w większości w ścisłym centrum, wynosi blisko 1800 ha. Został podzielony na 20 projektów, z których osiem ma status priorytetowych i na których prowadzimy działania z dofinansowaniem unijnym. Są to zintegrowane projekty kompleksowych działań w sferze społecznej, środowiskowej, przestrzennej i gospodarczej. Ich nadrzędnym celem jest poprawa jakości życia i pracy mieszkańców.
W ramach rewitalizacji obszarowej w Łodzi od 2011 r.:
- prowadzimy kompleksowe remonty zabytkowych kamienic oraz całkowitą przebudowę ulic i przestrzeni publicznej,
- likwidujemy piece węglowe i podłączamy budynki do sieci centralnego ogrzewania,
- tworzymy zielone przestrzenie publiczne: woonerfy, parki, zieleńce,
- walczymy z niską emisją, rozbudowujemy ścieżki rowerowe i transport publiczny oraz wyciszamy ruch samochodowy,
- realizujemy pilotażowy program inteligentnego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta