Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ożywienie gospodarcze w Europie jest cyfrowe

30 czerwca 2021 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Płatności coraz częściej są zaszyte w oprogramowaniu urządzeń połączonych z internetem lub w aplikacjach, co zwiastuje dalszy i nieunikniony rozwój płatności cyfrowych i zakupów przez internet – mówi Jakub Kiwior, dyrektor zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa. tekst powstał we współpracy z visa

 

Jak wygląda rynek płatniczy w Europie Środkowo-Wschodniej kilkanaście miesięcy po wybuchu pandemii? Oddaliliśmy się przez nią od centrum świata? Czy przybliżyliśmy?

Już od dłuższego czasu rynki Europy Środkowo-Wschodniej są w gronie światowych liderów pod względem tempa rozwoju płatności cyfrowych. Wszystkie terminale w Polsce, Czechach i na Słowacji są przystosowane do przyjmowania transakcji zbliżeniowych. Obserwujemy także szybki wzrost liczby miejsc, w których ludzie mogą płacić kartą lub telefonem, szczególnie u małych sprzedawców oraz w transporcie miejskim. Visa przygląda się zmieniającym się nawykom płatniczym konsumentów, aby uchwycić dynamikę nowego cyfrowego krajobrazu i pomóc sprzedawcom, bankom i fintechom odpowiednio dostosować do niego strategię. Muszą być świadomi tych zmian, aby dotrzymywać kroku swoim klientom. Pandemia z pewnością przyspieszyła ewolucję cyfrową w płatnościach, ale w Polsce i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej jesteśmy na te zmiany gotowi.

W tak dynamicznie rozwijającym się cyfrowym świecie konsumenci oczekują szybkich i wygodnych rozwiązań – do takich bez wątpienia należy handel cyfrowy. Jak wypada polski rynek e-commerce na tle innych krajów regionu?

Szybki rozwój cyfryzacji handlu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12000

Wydanie: 12000

Spis treści
Zamów abonament