Innowacyjne produkty nikotynowe to szansa na poprawę zdrowia publicznego
Popularyzacja innowacyjnych produktów nikotynowych – które zdaniem wielu są mniej szkodliwą alternatywą dla tradycyjnych papierosów – była wiodącym tematem ósmej już edycji Global Forum on Nicotine (GFN 2021), która w tym roku odbyła się w Liverpoolu. Materiał powstał we współpracy z eSI
GFN 2021 to jedyna międzynarodowa konferencja, która skupia się na roli potencjalnie mniej szkodliwych produktów nikotynowych, które mogą pomagać ludziom przestać palić. Wśród nich są e-papierosy, saszetki nikotynowe, tytoń doustny oraz podgrzewane produkty tytoniowe.
Jest to szybko rozwijający się segment rynku, na którym w ciągu ostatnich 10–15 lat pojawiło się wiele nowych produktów, w których tytoń nie jest spalany tak, jak w tradycyjnych papierosach, bądź które w ogóle nie zawierają tytoniu, tylko nikotynę. Analiza nowych trendów w tej branży stanowi również wyzwanie dla rządów, które rozważają, jaki rodzaj polityki i regulacji będzie w tym przypadku odpowiedni. GFN bierze pod lupę szybko rozwijający się obszar badań związanych z nikotyną i korzystaniem z niej, jak też działania polityczne i regulacyjne.
E-papierosy pomocne przy odchodzeniu
od palenia
Skąd takie podejście? Otóż, jak tłumaczą organizatorzy GFN, palenie tytoniu jest najbardziej szkodliwym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta