Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wypadki przy pracy to dla firmy koszty i strata wizerunku

08 września 2022 | Kadry i Płace | Łukasz Wawrzyniak

Prawie 69 tys. osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w 2021 r. oznaczało 2 589 706 dni zwolnień lekarskich i 664 322 700 zł kosztów świadczeń. A to tylko część konsekwencji, z jakimi muszą mierzyć się pracodawcy.

Nieodpowiednie zabezpieczenie pracowników okazuje się mieć bowiem katastrofalne skutki wizerunkowe, a w efekcie finansowe dla przedsiębiorstw. W dobie mediów społecznościowych informacje, szczególnie złe, w ciągu zaledwie kilku godzin obejmują zasięgiem cały kraj i  większość mediów. Doniesienia o wypadku na budowie, śmierci pracowników oczyszczalni czy wykonujących roboty drogowe zapisują się w pamięci społeczeństwa przez pryzmat firmy-pracodawcy, która nieodpowiednio zabezpiecza życia i zdrowie swoich pracowników.

Zanim firma zdąży zbadać przyczynę wypadku i wdroży mechanizmy zapobiegające powstawaniu ryzyka, w świadomości społecznej, ale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12364

Wydanie: 12364

Spis treści

Reklama

Zamów abonament