Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koronawirus wyklucza pracę zdalną

08 września 2022 | Kadry i Płace | Joanna Kalinowska

Obecnie nie obowiązują przepisy o izolacji i kwarantannie. Jeśli zarażony pracownik dostanie zwolnienie lekarskie, nie może wykonywać obowiązków, także za pośrednictwem komunikacji elektronicznej.

Przepisy tzw. specustawy Covid-owej wciąż zawierają regulacje przewidujące możliwość pracy zdalnej w czasie izolacji /kwarantanny. Jednak obowiązek ich odbywania został zniesiony z 28 marca 2022 r.

Koniec obostrzeń

Choć rząd nie wszczyna alarmu, to widać znaczący przyrost liczby osób zainfekowanych koronawiursem. Tymczasem od wiosny zniesiony został nie tylko obowiązek noszenia maseczek (poza wyjątkami), ale też konieczność odbywania izolacji czy kwarantanny.

Art. 4h i art. 4ha ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tekst jedn. DzU z 2021 r., poz. 2095 ze zm.) przewidują odpowiednio, że w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12364

Wydanie: 12364

Spis treści

Reklama

Zamów abonament