Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Długi za polisy zmalały. Ale wkrótce zaczną rosnąć

08 września 2022 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
źródło: Rzeczpospolita

Niemal 377 mln zł są winni ubezpieczycielom konsumenci i firmy. Najwięcej zaległości mają osoby fizyczne – 170,4 mln zł. Reszta przypada na podmioty gospodarcze.

W ciągu ostatniego roku zaległości wobec ubezpieczycieli zmalały o ponad 10 mln zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów (KRD). Przed rokiem wynosiły 387 mln zł, teraz jest to 376,7 mln zł.

Polis nie opłaciło 192,5 tys. klientów, w tym 158,2 tys. konsumentów, 16,9 tys. firm oraz 16,9 tys. jednoosobowych działalności gospodarczych. Średnie zadłużenie jednego klienta to 1957 zł. Przeciętny dług osoby fizycznej wynosi przy tym 1077 zł, natomiast przedsiębiorcy – 6033 zł.

Mazowieccy rekordziści

Wśród konsumentów rekordzistą jest mieszkaniec powiatu legionowskiego na Mazowszu, który ma do oddania 623 tys. zł. Wśród firm prym wiedzie przedsiębiorstwo z branży budowlanej z powiatu radomskiego, także w województwie mazowieckim. W przypadku tej firmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12364

Wydanie: 12364

Spis treści

Reklama

Zamów abonament