Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ponad granicami z Allegro

08 września 2022 | Ekonomia i rynek | Artur Osiecki
autor zdjęcia: Mariusz Szacho
źródło: Rzeczpospolita

Allegro to tak naprawdę sprzedawcy. Jeżeli im idzie dobrze, to i nam. Robimy wszystko, aby pomóc im w efektywnym i ciągłym wzroście biznesu – mówi Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor ds. strategii i chief of staff w Allegro.

Od ubiegłego roku w Allegro sporo się zmieniło, zwłaszcza w ekspansji międzynarodowej. Przejęliście czołowego gracza e-commerce w Czechach, grupę MALL. Uruchomiliście też allegro.com. Na jakim jesteście etapie tworzenia międzynarodowej struktury i jakie kraje obejmuje?

W naszej międzynarodowej strategii dużo się dzieje. Przygotowywaliśmy się do tego przez kilka ostatnich lat. Przede wszystkim uruchomiliśmy allegro.com, czyli wersję serwisu, która pozwala sprzedawać w UE. Już dziś sprzedawcy oferują międzynarodowo ponad 70 mln produktów, a ta liczba ciągle rośnie. Obok tego stawiamy na akwizycje. W kwietniu przejęliśmy czołowego gracza czeskiego e-commerce – grupę MALL, działającą na pięciu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry i Chorwacja). Jest to silny gracz na tych rynkach, w Słowenii numer...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12364

Wydanie: 12364

Spis treści

Reklama

Zamów abonament