Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hipoteczna zapaść uderzy w wiele branż

08 września 2022 | Ekonomia i rynek | Adam Roguski
źródło: Rzeczpospolita

W sierpniu popyt na kredyty mieszkaniowe dalej szukał dna i trend utrzyma się w najbliższych miesiącach. Resort rozwoju pracuje nad założeniami taniej pożyczki, o której wspominał w weekend Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zaskoczył wszystkich, mówiąc podczas jednego ze spotkań z wyborcami o możliwości uruchomienia programu dla młodych rodzin, dzięki któremu kredyt mieszkaniowy kosztowałby 2 proc. rocznie wobec bieżącego średniego oprocentowania rzędu 9 proc. Polityk nie podał szczegółów, ale wspomniał, że finansową rolę miałby w tym schemacie odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. Instytucja właśnie odpowiedziała na naszą prośbę o komentarz.

– BGK, jako bank rozwoju, ma ogromne doświadczenie dotyczące programów zwiększających dostęp do mieszkań. Jesteśmy obecnie operatorem programów rządowych, które...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12364

Wydanie: 12364

Spis treści

Reklama

Zamów abonament