Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pociąg do biegania

08 września 2022 | Sport | Krzysztof Rawa
autor zdjęcia: PAP/Grzegorz Momot
źródło: Rzeczpospolita

W piątek zaczyna się święto biegaczy. Trzy dni i dwie noce niemal ciągłych startów. Prawie 30 konkurencji od 300 m do 100 km. Miasteczko Biegowe czeka.

Najłatwiej przyjechać tam pociągiem. Trzy namioty Miasteczka Biegowego w zakolu Popradu dobrze widać, gdy tylko wysiądzie się na stacji kolejowej Piwniczna-Zdrój.

Połączeń jest wiele – Koleje Małopolskie dowiozą łatwo z Krakowa Głównego, Tarnowa, Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju. A Polregio z Nowego Sącza, Starego Sącza i Rytra. Dobrze wiedzieć, że od 4 września obowiązuje nowy rozkład jazdy. Do Piwnicznej łatwo też dojechać lokalnymi autobusami. Też jest wybór połączeń – z Nowego i Starego Sącza przez Rytro do Piwnicznej-Zdroju, z innych kierunków także.

Kto musi skorzystać z auta, niech korzysta, bezpłatne parkingi wokół Miasteczka też czekają, chociaż w niektórych porach może być na drogach w okolicy nieco ciaśniej. Bywalcy wiedzą, co ich czeka, ci, którzy odwiedzą Festiwal pierwszy raz, powinni być gotowi na biegowy zawrót głowy.

Miasteczko jest duże. Kto chce trafić na Festiwal Lachów i Górali, do strefy dziecka lub do gastronomiczno-kulturalnej, niech kieruje się na Namiot 1, w samym środku, bliżej rzeki. Komu zależy najpierw na rejestracji, odebraniu pakietu startowego, koszulek Finiszera i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12364

Wydanie: 12364

Spis treści

Reklama

Zamów abonament