Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekologia w kryzysie energetycznym się opłaca

08 września 2022 | Ekonomia i rynek | Aleksandra Ptak-Iglewska
Uczestnicy debaty rozmawiali o rozwiązaniach proekologicznych wprowadzanych przez biznes
autor zdjęcia: Bartek Dąbrowski
źródło: Rzeczpospolita
Uczestnicy debaty rozmawiali o rozwiązaniach proekologicznych wprowadzanych przez biznes

Dziś OZE to nie tylko działania proekologiczne, ale czysty pragmatyzm. Te źródła są tańsze i dają mniejszy rachunek na końcu – mówili uczestnicy panelu poświęconemu ekologii.

Czy ekologia w biznesie to chwilowa moda na rynku, czy realna walka ze zmianami klimatu – zastanawiali się uczestnicy panelu w Karpaczu. Odpowiedzi wahały się między odpowiedzialnością za przyszłe pokolenia a wynikiem trzeźwych kalkulacji, że te rozwiązania się już opłacają, zwłaszcza wdrożone na dużą skalę.

Posłanka Urszula Pasławska zwróciła uwagę, że brak ochrony klimatu przyniesie w efekcie pogorszenie poziomu życia. – Dbanie o klimat to dziś odpowiedzialność, chyba nie chcemy, by za kilkadziesiąt lat nasi wnukowie żyli w temperaturze 50 st. C, to by dało nam ogromny regres cywilizacyjny – powiedziała. Zauważyła, że Polska nie staje tu na wysokości zadania, bo kwestie plastiku, systemu kaucyjnego czy rozszerzonej odpowiedzialności producenta powinny być wprowadzone do stycznia 2023 r., a prace nad nimi nawet nie są zaawansowane. Brak odpowiedzialności ekologicznej państwa widać jej zdaniem na każdym kroku....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12364

Wydanie: 12364

Spis treści

Reklama

Zamów abonament