Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PFN śni o Hollywood

08 września 2022 | Kraj | Wiktor Ferfecki
PFN kupiła jacht szkoleniowy dla żeglarzy za 902 tys. euro
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
PFN kupiła jacht szkoleniowy dla żeglarzy za 902 tys. euro

Fundacja sponsorowana przez państwowe spółki pracuje nad superprodukcją. Ma opowiadać o legendarnym filmowcu, a zarazem pilocie Wojska Polskiego.

Wielki zmutowany goryl z piękną dziewczyną w dłoni wspina się na szczyt Empire State Building w Nowym Jorku, a w ślad za nim ruszają cztery dwupłatowe samoloty. Goryl broni się przed ostrzałem, niszczy jeden samolot, ale w końcu pada martwy. Tak wygląda scena kończąca film „King Kong” z 1933 roku. Najprawdopodobniej znajdzie się też w filmie, który chce wyprodukować Polska Fundacja Narodowa. Obraz ma bowiem opowiadać o losach Meriana C. Coopera, który był nie tylko współreżyserem i współscenarzystą legendarnego horroru, ale w dodatku pilotem jednego z samolotów, atakujących w filmie bestię.

Ambitne plany

Polska Fundacja Narodowa została założona w 2016 roku przez 17 spółek Skarbu Państwa, które w pierwszym roku przeznaczyły na jej działalność 100 mln zł. I już od samego początku zapowiadała wyprodukowanie monumentalnego filmu, promującego historię Polski. W 2017 roku ówczesny prezes PFN Cezary Jurkiewicz informował, że trwają rozmowy ze znanymi filmowcami Melem Gibsonem i Clintem Eastwoodem, a superprodukcje mają powstać w sumie dwie, m.in. o Amerykanach, biorących udział w pierwszej wojnie światowej....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12364

Wydanie: 12364

Spis treści

Reklama

Zamów abonament