Warunki zabudowy dla energii ze słońca bez części formalności
Lokalizacja farmy fotowoltaicznej, niezależnie od jej mocy, nie wymaga oceny zasady kontynuacji i dostępu do drogi.
Kryzys energetyczny wywołany wojną w Ukrainie, a także problemy związane ze zmianami klimatu coraz bardziej pokazują, jak ważne są inwestycje w odnawialne źródła energii. A ważny wyrok dotyczący samej procedury związanej z ich budową 12 października 2022 r. wydał Naczelny Sąd Administracyjny.
Słoneczna inwestycja
Spór w sprawie został zainicjowany decyzją z października 2020 r., którą wójt ustalił warunki zabudowy dla budowy i montażu wolnostojących paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy do 2 MW wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Elektrownia słoneczna miała obejmować m.in. zespół do 7000 paneli na konstrukcjach stalowych wbijanych w grunt, linie kablowe, zespoły kontenerowe, plac, ogrodzenie, a także monitoring i kontrolę dostępu. Jednocześnie wójt stwierdził, że inwestycja jest infrastrukturą techniczną i w związku z tym nie wymaga tzw. dobrego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta