Wyzwania klimatyczne już dzisiaj wymagają realnych działań
Chcemy maksymalizować efektywność wszystkich realizowanych przez nas działań mających na celu redukcję śladu węglowego, dlatego zdecydowaliśmy się na ich ustrukturyzowanie i opracowanie strategii dekarbonizacji LPP – pisze ekspertka LPP ds. zrównoważonego rozwoju.
Za nami szczyt klimatyczny ONZ w Egipcie – COP27. W międzynarodowym gronie przedstawicieli biznesu i światowych liderów dyskutowaliśmy o realizacji globalnych zobowiązań środowiskowych. Niektóre z nich wciąż nie zostały dotrzymane, a w porównaniu z zeszłym rokiem nastąpił nawet wzrost całkowitych emisji gazów cieplarnianych.
Wskazuje to, że jako społeczeństwo mamy coraz mniej czasu na przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu, i jest to ten moment, gdy powinniśmy przyspieszyć realizację prośrodowiskowych działań w kluczowych obszarach.
Z drugiej strony, zakończony szczyt klimatyczny wniósł też coś optymistycznego, był bowiem pierwszym, podczas którego nie skupialiśmy się jedynie na celach i mogliśmy już mówić o konkretnych osiągnięciach, w których niewątpliwie pomógł dynamiczny rozwój nauki i technologii na świecie.
Od deklaracji do realizacji
Proces przejścia z etapu deklaracji do fazy realizacji dostrzegamy również we własnej spółce. LPP jest przykładem firmy, która dzięki ustrukturyzowaniu planów środowiskowych w ramach strategii zrównoważonego rozwoju, jest dziś już pod tym względem w innym miejscu niż jeszcze pięć czy nawet trzy lata temu. Co więcej, poprzez zintegrowanie „zielonego” podejścia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta