Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Okolicznościowy bonus menedżera z PIT

16 maja 2023 | Prawo co dnia | Aleksandra Tarka

Rozliczając specjalny 70 proc. podatek dochodowy od odszkodowania przyznanego byłemu pracownikowi na podstawie przepisów o zakazie konkurencji, płatnik ma uwzględnić także wypłaconą mu nagrodę jubileuszową.

W poniedziałek Naczelny Sąd Administracyjny wydał ważny wyrok dla menedżerów państwowych i komunalnych spółek, których potencjalnie może dotyczyć 70 proc. PIT od odpraw.

Sprawa dotyczyła spółki węglowej z większościowym udziałem państwa. A jej wątpliwości podatkowe dotyczyły jednego z kierowników działów. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że w maju 2014 r. podpisała z nim umowę o zakazie działalności konkurencyjnej, w której zobowiązała się do wypłaty odszkodowania w wysokości 100 proc. wynagrodzenia przez okres 12 miesięcy przed ustaniem stosunku pracy, płatnego w miesięcznych ratach....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12571

Wydanie: 12571

Spis treści
Zamów abonament