Widzimy ogromny potencjał badawczy w Polsce
Chcemy stworzyć szerokie forum współpracy między firmami technologicznymi i z różnymi organizacjami na rzecz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, i to nie tylko w farmacji – mówi Karolina Tkaczuk, odpowiedzialna za innowacje oraz współpracę z uczelniami i start-upami w AstraZeneca Pharma Poland.
Współpraca biznesu z uczelniami w Polsce ciągle pozostawia niedosyt. Jak ta kwestia wygląda w przypadku AstraZeneca?
Widzimy ogromny potencjał badawczy w Polsce i bardzo byśmy chcieli zaangażować polskich naukowców do współpracy, co nie jest jeszcze u nas powszechną praktyką, jak to się dzieje w innych krajach europejskich, ale też w Stanach Zjednoczonych. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw i włączyć się w edukację. Mamy już nawiązanych kilka współprac z licznymi uniwersytetami w Polsce. Na przykład z Uniwersytetem Warszawskim prowadzimy kurs „Wprowadzanie do badań klinicznych”. Trwa on osiem tygodni, uczymy studentów studiów pierwszego stopnia, czym są badania kliniczne. Tego trudno nauczyć się od praktyków, nie mając z nimi kontaktu. Dlatego nasi pracownicy przedstawiają studentom różne aspekty prowadzenia badań klinicznych w praktyce.
Czy są inne przykłady współpracy z polskimi uczelniami?
Pracujemy z PACTT-em, czyli organizacją biur transferu technologii przy projekcie „Nagroda naukowa”. Sponsorujemy tu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta