Na magazyny patrzymy lokalnie, a nie przez pryzmat danych makro
Mimo hamowania w Niemczech jest silny popyt na magazyny – mówi Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.
W III kwartale zwiększyliście przychody o 40 proc., do 270 mln zł, z czego 240 mln zł przypadło na Polskę. Rozwijacie zagraniczną nogę, kupując działki i uruchamiając budowę magazynów. Kiedy zagranica mocniej zaważy w przychodach?
Założyliśmy w celach strategicznych, aby do 2026 r. zrównać wartość nieruchomości w Polsce i w Niemczech – i staramy się to konsekwentnie realizować. Kupujemy grunty, zwiększamy pozycję w Niemczech, szczególnie w Zagłębiu Ruhry, Brandenburgii, Hesji – to są regiony, gdzie chcemy mieć dominującą pozycję. W 2026 r. powinny się też zrównać przychody uzyskiwane w Polsce i Niemczech. Niemiecki rynek wygląda bardzo dobrze, polski trochę przyhamował, nie da się ukryć, że jest oczekiwanie przedsiębiorców na pieniądze z KPO.
Mówi pan, że perspektywy, jeśli chodzi o Niemcy, są bardzo dobre, ale słyszymy, że w tamtejszej gospodarce nie dzieje się najlepiej...
Czy gospodarka niemiecka rozwija się w tempie 1 proc., czy kurczy o 1 proc. – z mojej perspektywy to nic nie zmienia, makro mnie nie interesuje, bo w dużej mierze skupiamy się na mikrolokalizacjach. Np. już dziś wiele firm pyta...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta