Zmiany przyspieszają coraz bardziej
| Nowoczesne technologie i rozwiązania multimedialne nie tylko świetnie sprawdzają się w procesie rozwoju pracowników czy szkoleniach e-learningowych, ale też mają duży wpływ na ich codzienną pracę, a także … rozrywkę.
Wraz z ich rozwojem kształtują się nowe miejsca pracy, ale niektóre zawody wymierają, a na ich miejsce pojawiają się nowe.
Wybieramy pracę hybrydową
Jeszcze do niedawna wydawało się, że podstawą rynku jest praca stacjonarna, ale już w czasie pandemii koronawirusa okazało się, że nie do końca tak jest. Coraz większe znaczenie zyskuje praca zdalna czy w systemie hybrydowym – częściowo stacjonarna, częściowo zdalna.
Z raportu „Dwa lata nowej normalności” portalu Pracuj.pl, wynika, że 60 proc. badanych wybiera pracę hybrydową jako preferowany model realizacji obowiązków. A wynika to z tego, że nowe narzędzia cyfrowe umożliwiają taką pracę.
Pomocne są zwłaszcza m.in. platformy do spotkań online, które w czasie pandemii zyskały rekordową popularność, aplikacje służące automatyzacji sporządzania notatek ze spotkań czy kontrolowaniu efektów pracy osób na home office.
Praca zdalna zostanie na stałe wprowadzona do kodeksu pracy. Nowe przepisy weszły w życie 7 kwietnia 2023 roku. Jak wynika z badań portalu pracuj.pl, obecnie 28 proc. Polaków pracuje zdalnie lub hybrydowo.
Zmienia się rynek pracy
Powoli wkraczamy w erę, w której na pierwszy plan wysuwa się rozwój robotyki, wdrażanie rozwiązań z zakresu sztucznej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta