Ważna indywidualizacja procesu kształcenia
| Wraz z dynamicznym rozwojem technologii, zmieniającymi się trendami rynkowymi i ewoluującymi potrzebami społeczeństwa programy edukacyjne podlegają przekształceniom. Uczelnie wyższe w Polsce stale pracują nad dostosowaniem swojej oferty do nowych wyzwań.
Rozwijanie kompetencji miękkich, indywidualizacja procesu kształcenia oraz bliska współpraca z przedstawicielami biznesu to kluczowe elementy, które wpisują się w kształtowanie nowoczesnego i dynamicznego środowiska akademickiego w Polsce. Uczelnie wyższe w Polsce reagują na zmiany społeczno-gospodarcze i starają się dostarczać studentom wiedzę i umiejętności, które są aktualne i cenione na rynku pracy. Planowane zmiany w programach edukacyjnych zakładają większą elastyczność, zrównoważony rozwój i rozwijanie kluczowych umiejętności.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje studia na 150 kierunkach. Wśród nich jest wiele atrakcyjnych propozycji, które pozwolą się dostosować do oczekiwań szybko zmieniającej się rzeczywistości. To m.in.: informatyka kwantowa, chemia z projektowaniem leków, hydrologia, meteorologia i klimatologia oraz groznawstwo czy geoslawistyka. – Co roku programy studiów są uaktualniane. Większe zmiany, np. zaprojektowanie nowego kierunku studiów, wymagają więcej czasu, dlatego modernizujemy naszą ofertę, w szczególności studia II stopnia, by jeszcze lepiej dostosować ją do potrzeb współczesnych studentów, którzy często łączą studia z wykonywaniem pracy zawodowej i innych obowiązków – mówi Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka prasowa UAM. Władze uczelni zwracają uwagę, że dziś bardzo ważna jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta