Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budynki dostaną ocenę

09 stycznia 2006 | Nieruchomości, budownictwo | EZ

ŚWIADECTWA ENERGETYCZNE Nowe obowiązki dla właścicieli domów Budynki dostaną ocenę Za rok powinna wejść w życie ustawa o systemie oceny energetycznej budynków. Zobowiązuje ona deweloperów, spółdzielnie mieszkaniowe, a także prywatnych właścicieli domów i mieszkań do sporządzania dla nich świadectw jakości energetycznej.

Świadectwo jakości energetycznej dla nowych budynków i mieszkań ma obowiązywać od stycznia 2007 r., a dla starych, poddawanych modernizacji przekraczającej 25 proc. ich wartości odtworzeniowej - od 1 stycznia 2009 r. Ten termin będzie obowiązywał również w odniesieniu do budynków i mieszkań sprzedawanych i wynajmowanych na wtórnym rynku.

Nowe uregulowania są odpowiedzią Ministerstwa Transportu i Budownictwa na dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady z grudnia 2002 r., dotyczącą jakości energetycznej budynków.

Sama ustawa jest gotowa od wielu miesięcy, ale przed jej autorami jeszcze dużo pracy. Do ustawy gotowe są też dwa rozporządzenia. Jedno - o świadectwach jakości energetycznej, które określa zasady ich przyznawania oraz koszty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3733

Spis treści
Zamów abonament